Zakup mieszkania bez kredytu

zakupmieszkania3 Czy dziś można kupić mieszkanie nie wspierając się kredytem hipotecznym? Czy istnieje możliwość sięgnięcia po własne wymarzone cztery kąty, nie zadłużając się w banku na minimum 20 lat? Mało kto posiada odpowiednie rezerwy finansowe, tak aby sfinansować zakup mieszkania tylko za gotówkę. Dlatego podpowiadamy w jaki sposób można jeszcze zakupić mieszkanie, bez konieczności wizyty w banku.

Pożyczka od dewelopera
Jeżeli ktoś przykładowo zarabia dość dużo, ale dochody osiąga poza granicami Polski, to może mieć problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Dlatego osoby takie mogą skorzystać z oferty pożyczki od dewelopera. Spisywana jest specjalna umowa, według której wpłaca się jednorazową kwotę (określony procent wartości nieruchomości), a pozostałość jest spłacana w comiesięcznych ratach. Coraz więcej deweloperów oferuje tego typu rozwiązania, gdyż zdaje sobie sprawę, że coraz więcej potencjalnych zainteresowanych mieszkaniami, z uwagi na przepisy, nie jest w stanie uzyskać kredytu bankowego.

Pożyczka od rodziny
Ciekawe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy posiadają w rodzinie osoby, posiadające odpowiednie oszczędności. Oczywiście nie zawsze jest kolorowo i nie każdy będzie skory do pożyczania. Jednak jest to najprostsze rozwiązanie, a dodatkowo przy dobrych układach, nie będzie obarczone żadnym oprocentowaniem, odsetkami. Wystarczy tylko dogadać się z najbliższymi i idąc dalej, spisać odpowiednią umowę.

Zamiana mieszkań z dopłatą
Rozwiązanie, które jest wykonalne, wymaga jednak znalezienia osób, które pójdą na współpracę. Chcąc wejść w posiadanie mieszkania np. większego, można znaleźć kogoś, kto zdecyduje się przejąć nasze mniejsze lokum. Oczywiście nastąpi tutaj dodatkowa opłata, aby wyrównać straty jednej ze stron. Taka wymiana jest ciekawą opcją, jednak trzeba sporo się naszukać, aby spełnione zostały oczekiwania obu stron. W końcu zarówno jedna, jak i druga strona transakcji pragnie mieszkać w określonej lokalizacji, a i standard mieszkania ma znaczenie.

http://www.domesta.com.pl/oferta/mieszkania-gdansk

Comments are closed.