Zalety kredytów hipotecznych

dmieszkania5

Przymierzasz się do zakupu mieszkania, ale posiadane środki finansowe są zbyt małe? Nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z odpowiednio dobranego kredytu hipotecznego. Wiele osób jednak podchodzi do tego bankowego produktu w sposób ostrożny, nie będąc do końca przekonanym. Warto więc przybliżyć w prosty sposób, jakie są zalety związane z kredytem hipotecznym.

Najważniejszą korzyścią, zaletą kredytów hipotecznych, jest umożliwienie dużej grupie osób, uzyskanie dostępu do własnego mieszkania, domu. Co prawda w ostatnich latach wzrosła ilość transakcji kupna nieruchomości za gotówkę, to jednak okazuje się, że szczególnie osoby na dorobku, będące na rynku pracy krócej niż 10 lat, nie mają własnych oszczędności. Dlatego muszą posiłkować się kredytową ofertą bankową. Tak naprawdę nie ma dla nich innej alternatywy w uzyskaniu współfinansowania zakupu mieszkania.

Przystępne oprocentowanie, niskie koszty kredytów hipotecznych. Obecna sytuacja na rynku kredytów sprawia, że są one niezwykle atrakcyjnie oprocentowanie, a koszty również nie przyprawiają o ból głowy. Tak naprawdę jedynym problemem mogą być rosnące ceny nieruchomości. Jednak dawno nie było takiej sytuacji, aby oprocentowanie kredytów utrzymywało się na tak niskim poziomie.

modern apartment buildings

modern apartment buildings

Większe prawa i zabezpieczenia kredytobiorców. Kilkanaście lat temu miały miejsce zmiany w ustawie dotyczącej kredytów, w tym hipotecznych. Zmiany te postawiły w korzystniejszej sytuacji kredytobiorców, którzy zyskali większą ochronę. Kiedyś biorąc kredyt na mieszkanie i przestając go spłacać, dochodziło do sytuacji, że traciło się mieszkanie, ale i pozostawało stałe zobowiązanie wobec banku. Dziś, jeżeli nie ma możliwości spłaty kredytu, to w pierwszej kolejności bank powinien wspomóc kredytobiorcę w szybkiej sprzedaży nieruchomości, z której zostanie pokryta zaległość.

Oczywiście kredyty hipoteczne, jak i innego rodzaju, nie są bez wad. Istotne jednak, aby niezależnie od tego, jak wspaniałą ofertę kredytową się uzyskało, należy bardzo starannie podejść do tematu analizy umowy kredytowej, dokładnego określenia kosztów całego kredytu. Wszystko przecież trzeba zrobić celem zabezpieczenia się przed wzięciem niekorzystnego kredytu.

kredyt na mieszkanie Wrocław

Comments are closed.