Polar czy softshell? Co lepiej założyć na górską wędrówkę?

polimex-polar
Wędrówki po górach to niezwykle przyjemne doświadczenie. Każdy kto raz spróbuje, będzie zawsze chciał wracać. Należy jednak pamiętać o prawidłowym przygotowaniu się na takie wędrówki. Niezwykle istotnym jest dobór odpowiedniej odzieży.

Ile osób tyle opinii związanych z tym jak się ubierać w góry. Czy lepsza będzie kurtka polarowa? A może jednak warto postawić na softshell? Jakie argumenty przemawiać będą za wyborem polaru, a kiedy należy postawić na softshell? Sprawdzamy.

Odzież ubierana warstwowa
Zanim jednak przekażemy informacje o właściwościach polaru i softshellu, należy pamiętać o tym, że za każdym razem gdy idziemy w góry, należy ubrać się „warstwowo”, czyli na popularną tzw. cebulkę. Pogoda w górach jest zmienna i dlatego nadmiar odzieży jest dobrym rozwiązaniem. Po prostu w trakcie zmieniającej się aury, będzie można łatwo dostosować do niej ubiór.

Co gwarantuje polar?
Wybierając kurtki polarowe należy mieć wiedzę o tym, że jest to tkanina przygotowana w oparciu o tworzywa sztuczne. Taki rodzaj materiału wykorzystany do produkcji polaru gwarantuje użytkownikowi ochronę przed gromadzeniem wody. Mianowicie polar to najwyższy poziom hydrofobowości, zatem nie będzie chłonął wody. To bardzo ważne dla komfortu i zdrowia ludzkiego. Dodatkowo trzeba pamiętać, że dobry polar to maksymalna izolacja od zimna.

Kiedy sięgnąć po softshell?
Wszelkiego rodzaju kurtki softshell są znakomitą ochroną przed wietrzną pogodą. Idealne rozwiązanie kiedy mocna wieje. Dodatkową zaletą tego typu materiału jest fakt, że należą do tzw. odzieży oddychającej, co ma przełożenie na ogromny komfort użytkowy. Po prostu pot jest szybko odprowadzany na zewnątrz.

Najlepsze materiały typu softshell i polar: https://polimex.net/pl/sklep/8-tkaniny-i-dzianiny/79-polar-i-softshell

Comments are closed.